Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niechorzu cały rok ciężko pracują na swoje osiągnięcia pogłębiając wiedzę szkolną. Wśród nich, wyróżnia się spora  grupa uczniów, którzy chętnie uczęszczają na zajęcia dodatkowe i biorą udział w licznych  konkursach nie tylko regionalnych, lecz również tych ogólnopolskich, zdobywając w nich wiele laurów!

Do grona najbardziej utytułowanych należy Karol Kleban z klasy II. Zdobył on  wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym i tytuł Eksperta Ortografii. Ponadto zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „ORTOGRAF”oraz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Zuch”. Zdobył też wyróżnienie w eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym. Karol aktywnie bierze udział w konkursach z języka angielskiego, w „ZUCHU” zajął 11. miejsce i uzyskał tytuł laureata, a w „Olimpusku 2015” 2. miejsce również otrzymując tytuł laureata.

W ilości tytułów i nagród dorównuje mu chyba tylko Antoni Garwoliński, który zdobył wyróżnienie i tytuł Eksperta Ortografii w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „ORTOGRAF” oraz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „ZUCH”. Antek jest też laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „OLIMPUSEK 2015”.

Do „Wielkiej Trójki”, nie mającej sobie równych, należy również Oliwia Zelwak. Zdobyła ona wyróżnienie w eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym. Ponadto zajęła 11. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Zuch”. Jest też laureatką w „Zuchu” z języka angielskiego oraz laureatką w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego „Olimpusek 2015”. W konkursie „Olimpusek 2015” z wiedzy ogólnej Oliwia zajęła wysokie 7. miejsce.

W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Zuch” mieliśmy jednak o wiele więcej laureatów. Oto oni .W pierwszej dziesiątce, na 7. miejscu uplasował się Bartosz Maślona. Tuż za czołówką, 11 miejsce wywalczyła Wiktoria Mitorowicz. Na 14. pozycji zatrzymali się Kacper Majkut oraz Emilka Chojaczyk.

Kolejna uczennica, Zosia Zelwak została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Olimpusek 2015” oraz zdobyła wyróżnienie w gminnych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego. W tym samym turnieju dziewczynka z klasy drugiej, Julia Michowska wywalczyła III miejsce. Geniuszem matematycznym, a zarazem osobą wyróżnioną w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR okazała się Julia Stolz, a w organizowanym corocznie gminnym konkursie „Mamy Talenty” wyróżnienia zdobyły: Kaja Murek, Oliwia Myjak, Zuzanna Żoła oraz Aleksandra Skupień.

Wszystkim laureatom, wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy! Jednocześnie prosimy naszych uczniów, aby nie spoczęli na laurach i osiągnęli podobne wyniki w przyszłym roku szkolnym!