W dniach 20-21 kwietnia na murawie Stadionu Miejskiego, przy ul. Suchowskiej 10 w Kaliszu Pomorskim odbywały się mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego do lat 8, 10 i 12 w piłce nożnej. Naszą Gminę reprezentowały dzieci uczęszczające do szkół w Rewalu i w Niechorzu, wspomagani uczniami ze szkoły z Pobierowa. Chłopcy, którzy na co dzień reprezentują barwy klubu Wybrzeża Rewalskiego Rewal rywalizowali w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy z kategorii U-12. Swoje zmagania rozpoczęli od porażki z Bałtykiem Koszalin by później wygrać zdecydowanie wszystkie mecze w grupie: ze Szczecinkiem 3:0, Energetykiem Gryfino 2:0 oraz Świnoujściem 5:2. Drużyna awansowała do ćwierćfinału przegrywając ze zdecydowanym faworytem Pogonią Szczecin, która ostatecznie wygrała turniej i jedzie reprezentować województwo w Warszawie. Nasza drużyna do lat 12 ostatecznie zajęła miejsce w przedziale 5-8 co jest wielkim sukcesem tych chłopców.

Dzień później do gry przystąpili zawodnicy z kategorii U-8 i U-10.

Nasi Najmłodsi reprezentanci gminy w finałach turnieju „Z podwórka na stadion” sprawili bardzo miłą niespodziankę, prezentując świetną dyspozycję tego dnia. Chłopcy reprezentujący szkoły z Niechorza i Rewala po dość pechowych dwóch meczach aby myśleć o awansie do ćwierćfinału musieli pokonać w ostatnim meczu  faworyta grupy drużynę ze Świnoujścia  i to różnicą  aż trzech bramek. Ku uciesze trenerów i rodziców nasi mali piłkarze zagrali fantastyczne spotkanie i już po pierwszej połowie prowadzili różnicą trzech bramek. Po przerwie udowodnili, że pierwsza część spotkania to nie przypadek i zaaplikowali swoim rywalom jeszcze dwie bramki. Wynik ten był przepustką do gier w ćwierćfinałach a po dokładnym przeliczeniu tabeli okazało się, że jesteśmy zwycięzcą grupy . W ćwierćfinale mimo heroicznej walki nie udało nam się pokonać drużyny z Drawska Pomorskiego i ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce w województwie, co jest na pewno wielkim sukcesem.

Natomiast najlepiej ze wszystkich naszych zespołów uczestniczących w turnieju wypadła drużyna U-10. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie, wygrywając wszystkie mecze w grupie – 5:1 z Mielnem, 6:1 ze Świnoujściem oraz 5:1 ze Stargardem Szczecińskim. W ćwierćfinale po pełnym dramaturgii meczu zremisowali z orlikami z Mieszkowic 3:3 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Chłopcy wykonali je bezbłędnie i awansowali dalej co dało awans do półfinału i strefę medalową. Wielkie emocje towarzyszyły dzieciom jak i rodzicom w półfinale, jednak nasza drużyna uległa późniejszym zwycięzcom turnieju Football Academy Szczecin. Chłopcy jednak w meczu o trzecie miejsce pokazali charakter i resztką sił zdecydowanie wygrali ze Szczecinem 5:1.

Wielki sukces tych grup to pochodna pracy w sekcji piłki nożnej w ZSS w Rewalu, Klubie sportowym Wybrzeże Rewalskie oraz dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców. Grupy te przygotowywały się do tych turniejów na obozach sportowych, grały wiele sparingów, co zaowocowało takim sukcesem. Oba roczniki U-10 i U-12 prowadzi trener Jarosław Włodarczyk natomiast U-8 Michał Wojtowicz i Mariusz Mamiński. Warto zwrócić uwagę, iż w finale występowały tylko najlepsze szkoły z 24 powiatów, które musiały przejść przez sito eliminacji. Zatem skala sukcesu jest wielka. W turnieju wzięło udział kilkaset szkół oraz kilka tysięcy dzieci!

GRATULUJEMY!!!