Gminny Ośrodek Kultury w Rewalu jak co roku przygotował moc atrakcji na okres ferii. Dzieci i młodzież zapraszamy do Świetlic w Rewalu i Śliwinie oraz do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Nie zabraknie zajęć twórczych, wspólnego gotowania czy nauki śpiewu.

W Świetlicy w Rewalu odbywać się będą zajęcia wokalno–taneczne, które nawiązywać będą do formy musicalu. Wszystko pod czujnym okiem naszego instruktora pani Moniki Załogi. Dodatkowo uczestnicy będą mogli brać udział w tworzeniu strojów i dekoracji do muzycznego przedstawienia. Dla wszystkich fanów kina przewidziane zostały także seanse filmów i animacji, a dla starszych dzieci wspólne gotowanie.

Świetlica w Śliwinie zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Codziennie odbywać się będą zajęcia komputerowe, plastyczne i wspólne gotowanie. Dla najmłodszych planowane są gry i zabawy ruchowe. Dodatkową atrakcją będą warsztaty archeologiczne oraz wyjazd do kina.

W Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu odbędzie się kilka spotkań warsztatowych. Przeprowadzone zostaną warsztaty archeologiczne podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak starożytni lepili lamki oliwne oraz ulepić swoją własną lampkę. Poznamy także technikę produkcji koralików szklanych i spróbujemy zrobić własne kopie w modelinie. W drugim tygodniu ferii do Muzeum zawitają edukatorzy z Narodowego Muzeum w Szczecinie. Nasi goście przeprowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży o tematyce rybołówstwa. Zajęcia te odbędę się w ramach współpracy z naszym Muzeum przy wystawie „Rybacy z przeszłości”.

Serdecznie zapraszamy!