Dzień Dziecka 2014 - fot. Tomasz Stolz Photography

Skończyły się wakacje, dzieci i młodzież wróciły do szkół i powoli życie szkolne nabiera tempa. Początek nowego roku szkolnego i na ogół pogodny wrzesień to znakomity okres na organizację szkolnych wycieczek i krótkich wypadów nad morze.

Edukacyjna Podróż w Czasie to projekt Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, mający na celu przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie kulturowym regionu w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Jest to pomysł godny rozważenia, tym bardziej, że przyjemność, czerpana z obcowania z naturą została tu połączona z edukacją w atrakcyjnej formie i co nie mniej ważne – za rozsądną cenę.

W podstawowej, 3-godzinnej wersji wycieczka edukacyjna składa się z przejażdżki koleją wąskotorową na trasie Trzęsacz – Niechorze, połączonej z wejściem do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. W muzeum, oprócz zwiedzania ekspozycji marynistycznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pod nazwą „Poławiacze Bursztynu” i dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, np. kiedy i gdzie wybrać się na poszukiwania bursztynu lub w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka, czy kamyka. W bardziej rozbudowanej formie wycieczka obejmuje również odwiedziny Multimedialnego Muzeum w Trzęsaczu, gdzie można poznać niezwykłą historię ruin średniowiecznego kościoła na klifie i zobaczyć efekty walki człowieka z morskim żywiołem. W każdym przypadku gwarantowana jest ciekawa przygoda z żywą historią oraz moc niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.

Edukacyjna Podróż w Czasie możliwa jest dzięki partnerskiej współpracy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu oraz Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu.  Oferta ważna jest do 30.09.2017 r.