W dniu 21 listopada w Szkole Podstawowej w Rewalu odbyła się akcja mająca na celu kształtowanie wzajemnych relacji międzyludzkich. Pokazywanie, że miła atmosfera, dobra zabawa i pozytywne nastawienie do drugiego człowieka, czyni życie przyjemniejszym i mniej stresującym.

Uczniowie w tym dniu ubrali się w ubrania w barwach czerwonych i różowych. Na każdej przerwie wręczali sobie serduszka, karteczki z miłymi słowami i pozdrowieniami. Dzień upłynął w przyjemnej i radosnej atmosferze.

Podjęta inicjatywa jest jednym z wielu działań w ramach programu ,, Bezpieczna Szkoła”. Do tej pory odbył się ,,Dzień bez Przemocy’’ w gimnazjum, zajęcia dla klasy drugiej gimnazjum na temat tolerancji z udziałem pani pedagog i dyrektor. Warsztaty profilaktyczne o przeciwdziałaniu agresji i przemocy dla uczniów w szkole podstawowej z udziałem Powiatowej Policji w Gryficach. W klasach najmłodszych I-III szkoły podstawowej odbyła się akcja ,,Gryfuś”, ,,Bezpiecznie w drodze do szkoły”. W szkole równolegle organizowane są różnorodne akcje, spotkania, imprezy przez samorząd uczniowski i zespoły nauczycielskie, które czynią szkołę przyjazną ,zdrowszą i bezpieczniejszą dla wszystkich.

Harmonogram działań w ramach ,,Bezpiecznej szkoły”, której celem są działania profilaktyczne w obszarze bezpieczeństwa w szkole zamieszczony jest na stronie szkoły https://zssrewal.edupage.org/

Tatiana Sztukin