25 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, w których uczestniczyli pracownicy oświaty ze szkół działających na terenie gminy Rewal oraz emerytowani nauczyciele.

Wszystkich nauczycieli i pracowników szkół  w niezwykły poetycki sposób przywitała Radna Barbara Kral, Występ radnej doceniony został przez nauczycielską brać gromkimi brawami. Uroczystości towarzyszyli również: Wójt Gminy Robert Skraburski, Przewodnicząca Rady Gminy Marzena Salamon, Radny Gminy Bogusław Woźniak oraz Inspektor ds. oświaty Joanna Błachuta.

Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim święto, które daje sposobność do podziękowania wszystkim pracownikom oświaty za trud i zaangażowanie włożone w kształcenie dzieci i młodzieży. Wyróżnione za tworzenie wysokiego standardu nauczania zostały dyrektorki szkół Panie Wanda Błachuta – Szukała, Jolanta Pytlas i Marela Wawrzyniak oraz Dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego “Fala” Pan Robert Bresler. Podziękowania odczytała i wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy Marzena Salamon.

Docenieni zostali także nauczyciele, którzy uzyskali awans zawodowy. Awans na nauczyciela dyplomowanego uzyskali: Pani Ewa Jankowska oraz Pan Marek Sobkowiak. Na stopień nauczycieli mianowanych awansowały: Pani Natalia Westfal i Pani Elżbieta Klimecka, która zobowiązana była do złożenia ślubowania, które przeprowadził Wójt Gminy Rewal.

Co roku od wielu lat z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostaje wybrany Nauczyciel Roku. Ten zaszczytny tytuł przypada temu nauczycielowi, który według komisji konkursowej odznaczył się największym zaangażowaniem, kreatywnością i poświęceniem w pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną w roku 2015/2016. Do tytułu nominowanych zostało trzech nauczycieli Edyta Bartkowska, Ewa Łozdowska i Tatiana Sztukin. Tegorocznym zdobywcą tytułu Nauczyciel Roku 2016 została Pani Tatiana Sztukin nauczyciel dyplomowany fizyki, informatyki i techniki w szkole podstawowej i gimnazjum. Wyróżnienia i nagrodę główną wręczył Wójt Robert Skraburski.

Ostatnim punktem program były specjalne podziękowania dla Pani Wandy Szukała-Błachuty i Pani Mareli Wawrzyniak, które odchodzą na emeryturę i rozpoczynają nowy etap w swoim życiu.

Całe wydarzenie uprzyjemniała oprawa muzyczna w wykonaniu Pani Ewy Michrowskiej przy akompaniamencie pianina. Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.