Dożynki inaczej zwane świętem plonów to szczególne wydarzenie obchodzone co roku już po zakończeniu najważniejszych prac na polu. są radosnym czasem dziękczynienia za zebrane plony, a także wyrazem ogromnego szacunku dla ciężkiej pracy każdego rolnika.

Tegoroczne powiatowe święto plonów odbyło się w sobotę 13 września w Płotach.

Uroczystoś rozpoczęła się Msza św. po której korowód dożynowy przeszedł ulicami Płotów do Amfiteatru Parki Miejskiego. Zgodnie ze starym obyczajem, każda z gmin zaprezentowała tzw. „wieniec dożynkowy”, czyli kompozycję stworzoną ze zbóż, kwiatów, owoców, ziół i różnych ozdób symbolizującą zebrane plony. Następnie na ręce starosty i starościny z poszczególnych gmin został przekazany chleb, którym się podzielili z władzami i innymi uczestnikami Dożynek. Gmina Rewal na Starostę wybrała Pana Antoniego Cichorka, zaś na Starościnę Panią Wandę Ptak.

Na miejscu dożynek sołectwa gminy Płoty oraz gminy powiatu gryfickiego przygotowały bogato przystrojone stoiska gdzie skosztować można było specjałów przygotowanych przez lokalnych rolników i Koła Gospodyń Wiejskich. Stoiska wystawowe oferowały wędliny własnej produkcji, przetwory z owoców i warzyw, świeże pieczywo, nalewki, pyszne ciasta i wiele innych swojskich dań. Gmina Rewal jako gmina nadmorska przygotowała również dania z ryb, sałatki, które można było skosztować z pieczonymi ziemniakami z twarożkiem. Stoisko przygotowane zostało przez mieszkańców Śliwina na czele których stanął Radny Ryszard Gutowski oraz sołtys Jarosław Zelwak.