Śliwin to jedyna miejscowość gminy Rewal o prawdziwie wiejskim charakterze, a jego mieszkańcy od pokoleń hołdują tradycji, hucznie obchodząc ludowe święta nieodłącznie związane z życiem polskiej wsi.

Co roku w okresie dożynkowym w śliwińskiej świetlicy wiejskiej odbywa się kameralne Święto Plonów, w którym uczestniczą mieszkańcy i zaproszeni goście. Tegoroczne dożynki miały miejsce 27 września. Nie obyło się bez zwyczajowych słomianych ozdób przybranych kwiatami oraz tradycyjnego wieńca.

Dożynki rozpoczęła msza św. po której zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany w świetlicy przez Koło Gospodyń Wiejskich. Stoły uginały się od pysznych, swojskich dań, które zaspokoiłyby najbardziej wymagające nawet podniebienia. Po części oficjalnej w której uczestniczyli włodarze gminy, nadszedł na zabawę przy muzyce. Nie zabrakło tańców, a mieszkańcy biesiadowali do późnych godzin nocnych.

Sołtys Jarosław Zelwak oraz Radny Ryszard Gutowski pragną serdecznie podziękować za nieocenioną wręcz pomoc w przygotowaniu dożynek Kołu Gospodyń Wiejskich w Śliwnie. Panie z koła nie tylko ugotowały przepyszne dania, ale także przygotowały świetlice.