Z radością informujemy, iż Gminny Ośrodek Kultury w Rewalu uzyskał 35 720 złotych dotacji przyznanej przez Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowanie dotyczy programu Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży pt. „Interaktywny projekt filmowo-fotograficzny NASZYMI OCZAMI”. Jest to warty podkreślenia sukces placówki, ponieważ ministerialne dotacje otrzymały tylko 63 instytucje kulturalne z całej Polski.

Rozpoczynający się tegorocznej jesieni projekt polegać będzie na jednostronnej wymianie młodzieży ukraińskiej, która goszcząc w Gminie Rewal w ciągu jednego tygodnia będzie miała okazję rozwijać swoje filmowe i fotograficzne pasje. W projekcie udział weźmie także polska grupa młodzieży, która rekrutować się będzie z uczestników zajęć Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu.

Tematem przewodnim polsko-ukraińskich warsztatów będzie poznanie lokalnej kultury i historii. Nie zabraknie zajęć językowych, które ułatwią wzajemną komunikację między obiema grupami narodowymi. Wspólne działania obejmą plenery fotograficzne i filmowe, pokazy multimedialne, pisanie scenariuszy z uwzględnieniem zróżnicowanych środków dydaktycznych, pracę na aparatach analogowych oraz wiele, wiele innych. Uroczyste zakończenie działań stanowić będzie wspólny materiał dokumentalny – zdjęciowy i filmowy.