12 października 2016 r. na dworcu wąskotorowym w Rewalu odbyło się podsumowanie zakończonego sezonu przewozowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Spotkanie odbyło się w bardziej niż zwykle uroczystej oprawie, a to dlatego, że w tym roku nadmorska wąskotorówka świętuje swoje 120-lecie.

Przed częścią oficjalną zaproszeni goście, rewalscy radni oraz pracownicy spółki odbyli wspólną przejażdżkę kolejką na trasie Rewal – Pogorzelica. W czasie postoju pociągu na dworcu w Śliwinie uczestnicy imprezy ugoszczeni zostali przez sołtysa, radnego wsi oraz panie z koła gospodyń wiejskich poczęstunkiem z wyrobów kulinarnych własnej produkcji. Na następnej stacji, przy latarni morskiej w Niechorzu na gości czekała kolejna niespodzianka – rybacki poczęstunek rybny.

W części oficjalnej, która miała miejsce w dworcowej sali konferencyjnej odbyły się prezentacje multimedialne, związane z historią Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, jej rewitalizacją oraz współczesną działalnością spółki. Podsumowano również zakończony sezon przewozowy 2016, w którym padł kolejny rekord ilości przewiezionych pasażerów – 158 844 osoby (w ubiegłym roku 150 880). Kolejnym powodem do zadowolenia jest również fakt, że dochody spółki w dniu zakończenia regularnego sezonu przewozowego (30.09.2016 r.) zanotowały 19-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Trzeba zaznaczyć, że wyniki te mogą się jeszcze nieznacznie poprawić, bowiem do końca roku pozostały trzy miesiące i spółka liczy na dodatkowe dochody, związane z jesiennymi i zimowymi kursami czarterowanymi.

Podczas uroczystości w Rewalu wójt Robert Skraburski oraz prezes spółki Janusz Cetera uhonorowali postaci, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się dla nadmorskiej wąskotorówki.  Dodatkową okazją do wyróżnień było ostateczne rozliczenie zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy uznania oraz pamiątkowe medale, wybite z okazji 120. rocznicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć dworcową wystawę, poświęconą historii nadmorskiej wąskotorówki, przygotowaną przez Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.  Podczas uroczystości załoga Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała się w mundurach, wzorowanych na historycznych uniformach kolejowych z początku XX wieku.,  które spółka otrzymała w wyniku rewitalizacji.