Tegoroczny Dzień Dziecka w Gminie Rewal trwał aż trzy dni. Pierwsze wydarzenie z okazji tego niezwykle ważnego święta odbyło się 29 maja na boisku Orlik w Trzęsaczu, a jego organizatorem była Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Tego dnia dzieci mogły nie tylko przejechać się uroczą, zabytkową wąskotorówką, ale również wziąć udział w zabawach przygotowanych przez animatorów – piratów, atrakcyjnych konkursach, w warsztatach lepienia w glinie przygotowanych przez Panią Martynę Sałek dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz poskakać na wielkim dmuchanym zamku.

Kiedy uczestnicy wydarzenia zmęczyli się już taką ilością atrakcji, mogli pokrzepić się kiełbaskami z grilla, watą cukrową i kolorowymi sorbetami.

30 maja sołtys Pobierowa Pani Iwona Zacharczuk we współpracy z sołtysem Pustkowa Panem Łukaszem Tylką przy ogromnym wsparciu Rad Sołeckich zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka na parkingu przy ul. Zgody w Pobierowie. Odbyły się zabawy i animacje, nie zabrakło słodkiego poczęstunku i konkursów. Dzieci mogły również odbyć, dzięki uprzejmości Pana Pawła Łuszczyka podróż kolorową kolejką- traktorkiem. Pogoda nie zniechęciła najmłodszych uczestników, którzy oddali się beztroskiej zabawie.

31 maja odbyło się ostatnie wydarzenie dedykowane dzieciom i ich świętu. Nowy sołtys Niechorza Pan Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk wraz z Radą Sołecką przygotowali Wędkarski Dzień Dziecka na placu przy kanale Liwka. Dzieci przy niewielkiej pomocy rodziców stanęły w konkurencji łowienia ryb, które tym razem nie dopisały. Po wędkowaniu odbył się piknik rodzinny z ogniskiem i kiełbaskami, słodkim poczęstunkiem oraz konkursami z atrakcyjnymi nagrodami. Dzieci mogły także wziąć udział w warsztatach lepienia w glinie, rysować i kolorować oraz udekorować twarze, fantazyjnymi malunkami.