Gmina Rewal od lat dokłada wszelkich starań by poprawić jakość kąpielisk i zapewnić wypoczywającym na jej terenie turystom jak najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy urlop. Dzięki usilnym staraniom władz wybrzeże rewalskie rokrocznie otrzymuje prestiżowy certyfikat Błękitnej Flagi przyznawany przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education ).

Gminne kąpieliska spełniają szereg rygorystycznych wymogów dotyczących między innymi informacji i edukacji ekologicznej, bezpieczeństwa i organizacji usług, stanu jakości wody oraz zarządzania środowiskiem.

Pierwszą miejscowością, która pochwalić się mogła tak ważnym wyróżnieniem było Pobierowo, w którym Błękitna Flaga powiewa już od 2005 r. Od kilku lat Błękitne Flagi spotkać już można we wszystkich nadmorskich miejscowościach Gminy Rewal: Niechorzu, Rewalu, Pobierowie, Trzęsaczu, Pustkowie i Pogorzelicy. Także w tym roku te charakterystyczne błękitne bandery powitają na rewalskich plażach, wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku w innym miejscu niż malownicza Gmina Rewal.