Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że reklama jednego z produktów Alior Banku kręcona była w gminie Rewal, a główną rolę w spocie odegrała Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Ostatnio w różnych stacjach telewizyjnych obserwujemy wzmożoną emisję tej reklamy, warto więc chyba przypomnieć sobie historię jej powstania.

Na potrzeby kampanii reklamowej przygotowano spot telewizyjny pod tytułem „Pociąg” w 30- oraz 15-sekundowych wersjach. W reklamie mężczyzna, grany przez aktora Saniwoja Króla, ubrany w charakterystyczny granatowy garnitur i melonik pomaga klientowi dogonić pociąg z marzeniami. W rolę narratora wcielił sie po raz kolejny Wojciech Malajkat.

Spot, wyreżyserowany przez Kota Przyborę wyprodukowany został przez warszawskie studio Easy Hell Productions, znane m.in. z reklam T- Mobile z udziałem Roberta Lewandowskiego oraz chipsów Lays i Pepsi z Wojciechem Szczęsnym w roli głównej. Zdjęcia do filmu kręcone były na dworcu w Trzęsaczu (rozmowa głównego bohatera z „melonikowcem”), przy dworcu Niechorze Latarnia (sceny kaskaderskie na dachu pociągu) oraz na trasie kolejki między Niechorzem i Pogorzelicą (pościg na motorze za pociągiem). Ujęcia w gminie Rewal kręcone były przez dwa dni (15-16 września 2015 r.), ale wcześniejsze przygotowania do zdjęć trwały aż 2 tygodnie. Bardzo ciekawe są animacje komputerowe, które symbolizują niespełnione marzenia, a nawet góry w tle spotu, które nieoczekiwanie wypiętrzyły się w naszej gminie.

W realizacji przedsięwzięcia uczestniczyła 50-osobowa ekipa, w tym aktorzy, kaskaderzy, filmowcy oraz ekipy techniczne, odpowiedzialne za rozstawianie sprzętu i catering. Przy ujęciach kaskaderskich z wykorzystaniem dźwigu aktorów asekurowali również ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęciowej z planu filmowego http://www.kolej.rewal.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=85:kulisy-reklamy-alior-bank&catid=15&Itemid=184