Tuż przed godziną 12:00 rozbrzmiały syreny strażackie na budynku Centrum Ratownictwa w Pobierowie. Natychmiast do akcji ruszyły zastępy strażaków. Ze zgłoszenia, które napłynęło do Centrum koordynacji w Gryficach wynikało, że pali się nowo otwarty hotel w Pobierowie. Szklany budynek czterogwiazdkowego hotelu zlokalizowany jest u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Jana z Kolna. Niezwłocznie ewakuowano cały personel pracujący w obiekcie oraz wszystkich zameldowanych gości.

Szybko okazało się, że na jednym z balkonów utknęła turystka. Do akcji użyto specjalistyczną jednostkę wyposażoną w wysięgnik. Po chwili ratownicy sprowadzili ją bezpiecznie na ziemię.

Taki właśnie scenariusz dzisiejszego przedpołudnia ćwiczyli strażacy z OSP Pobierowo wspólnie ze strażakami z PSP w Gryficach. Symulacja akcji ratunkowej obywała się w ramach wspólnych działań treningowych. Obiekt jaki wybrano jest jednym z najlepiej wyposażonych w systemy przeciwpożarowe w naszym regionie. Poza akcjami z wykorzystaniem wysięgnika przećwiczono również udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym, oraz szybką ewakuację budynków.

Jak podkreśla prezes OSP Pobierowo Jacek Nowak takie wspólne akcje są nieocenione, a doświadczenie dzięki nim zdobyte przydaje się wówczas, gdy naprawdę ratowane jest ludzkie życie.