Wójt Gminy Rewal składa serdeczne podziękowania dla osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości 60-lecia kapłaństwa ks. prałata Zygmunta Wawszczaka.
– Panu Waldemarowi Jaworowskiemu – przewodniczącemu społecznego komitetu organizacyjnego w sprawie uhonorowania 60-lecia kapłaństwa ks. prałata Zygmunta Wawszczaka
– ks. Stanisławowi Krzyżanowskiemu – proboszczowi parafii w Pobierowie
– Przemysławowi Studzińskiemu – Sołtysowi Pobierowa
– Bogusławowi Woźniakowi
– Stanisławowi Stępniewskiemu
– Henrykowi Kowalowi
oraz wszystkim mieszkańcom Pobierowa

Ks. prałat Zygmunt Wawszczak wstąpił do Seminarium Duchownego w Częstochowie w roku 1955, gdzie wśród wykładowców był m. in. Karol Wojtyła. Po otrzymaniu święceń kapłańskich był wikariuszem m. in. w Gnaszynie, Wieruszowie, Działoszynie i Będzinie a następnie w Golczewie i Kozielicach, gdzie został proboszczem. W 1980 roku trafił do parafii w Gostyniu, która w tym czasie obejmowała również Pobierowo. Od roku 1983 rozpoczął starania o pozwolenie na budowę kościoła w Pobierowie. Budowa kościoła zakończyła się w roku 1987 i wtedy też objął tam probostwo. Proboszczem parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Pobierowie pozostał do 2013.
Na niedzielnej uroczystości, ks. prałat został uhonorowany medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, przyznanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W imieniu Prezydenta medal wręczył Poseł na Sejm PR Leszek Dobrzyński.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Gryficach