11 października 2014 r. o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu odbyła się wyjątkowa bo, już V Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2014/2015 Rewalskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Organizatorem uroczystości była Pani Anna Kusztelak, która przywitała wszystkich studentów oraz zaproszonych gości w osobach Wójta Gminy Rewal Roberta Skraburskiego i Radnego Gminy Jana Trafnego. Wydarzenie otworzył Gaudeamus w wykonaniu lokalnego chóru Amber Singers. Ważną częścią uroczystości było wręczenie honorowych dyplomów najstarszym studentkom, które ukończyły osiemdziesiąty rok życia. Po części oficjalnej zarówno żacy jak i goście udali się na poczęstunek. Tradycyjnie już nowy rok akademicki otworzył wykład inauguracyjny, którego tegorocznym tematem były „Fakty i mity w onkologii”. Wykład poprowadziła dr Ewelina Żyźniewska – Banaszak z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

Studentom jak i koordynatorowi rewalskiego uniwersytetu życzymy owocnego, pełnego zgłębiania nowych dziedzin roku akademickiego.