Informacje o szczepieniach i transporcie do punktu szczepień COVID-19 w gminie Rewal w Ośrodku Zdrowia w Rewalu przy ul. Warszawskiej 31

 

Od 22 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w punkcie szczepień w Ośrodku Zdrowia w Rewalu przy ul. Warszawskiej 31 – skontaktuj się z nim

Dane kontaktowe punktu szczepień tel. 91 3862 588

Transport na szczepienia

Został uruchomiony telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych do punktu szczepień w gminie Rewal. Uprawnione osoby w bezpieczny sposób będą mogły dotrzeć na szczepienie.
                                                                
Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego osobami uprawnionymi do dowozu na szczepienie w gminie Rewal są:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejsca zamieszkania.;                                                   
  • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejsca zamieszkania.                                                    

UWAGA! 

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych służy wyłącznie zgłoszeniu transportu uprawnionych osób do punktu szczepień. Dzwonić mogą tylko osoby zarejestrowane na szczepienie – kiedy ustalony mają termin szczepienia.

Aby zamówić bezpłatny transport do punktu szczepień, zadzwonić należy pod nr 91 3849 013. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00. W trakcie rozmowy należy przekazać datę i godzinę szczepienia.

Zwracamy się z prośbą, aby każda osoba, która spełnia ww. kryteria oraz potrzebuje transportu do Punktu Szczepień zadzwoniła do punktu zgłoszeń transportowych najpóźniej 3 dni przed planowanym szczepieniem.

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 znajduje się na stronie  https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz pod numerem 989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

 

Wójt Gminy Rewal
Konstanty Tomasz Oświęcimski