W roku 2004, Sejm RP ustanowił 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tym samym, dopełniło się patriotyczne triduum majowe: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi i 3 maja – Rocznica Pierwszej Konstytucji Polski.

Od lat w Gminie Rewal tzn długi weekend majowy był okazją do zabaw, festynów i wypoczynku. Przyjęło się, że właśnie ta data jest symboliczną inauguracją sezonu turystycznego w naszej Gminie.


Jednakże nie brakowało również i pięknych uroczystości patriotycznych oraz symbolicznych wydarzeń z okazji wspomnianych świąt. Wspomnijmy tylko kilka z nich: 2 maja 2013 wywieszono gigantyczną flagę na Latarni Morskiej lub festyny patriotyczne odbywające się 2 maja w Niechorzu.

Tegoroczna Majówka jest zdecydowanie bardziej cicha i stonowana. Panująca epidemia skutecznie ostudziła naszą chęć do hucznego świętowania. Dlatego też wykorzystajmy ten czas na refleksję i spokojną radość. Niech tegoroczne Święto Flagi przyniesie dumę i przemyślenia.

Ze swojej strony uczynimy wszystko o co w naszej mocy aby Majówka w przyszłym roku odbyła się z nawiązką – zarówno hucznie jak i patriotycznie !

I dlatego już dziś – gorąco zapraszamy 😀😀😀

Zobaczcie jak wyglądało to w latach ubiegłych

https://rewal.pl/majowka-w-gminie-rewal/
https://rewal.pl/majowka-w-gminie-rewal-2017/
https://rewal.pl/swieto-flagi-w-niechorzu/