Imprezy sportowe

Drukuj

Rewaliga po trzech kolejkach FOTO

Rewaliga 3 kolejka fot. Robert DajczakW piątek, 15 listopada 2013 r. zakończyła się trzecia kolejka Rewaligi. W czterech spotkaniach padło tylko 27 bramek, średnio o 8 goli mniej niż w dwóch poprzednich sesjach.  

Dzikie Orły - Stoczniowiec 1:6

 

W pierwszym meczu wieczoru Stoczniowiec, grający z meczu na mecz coraz lepiej udowodnił, że w 3. edycji Rewaligi nie będzie pełnił roli przysłowiowego chłopca do bicia. Frycowe, zapłacone w zeszłym sezonie oraz nabyte doświadczenie wystarczyły, by drużyna mogła zacząć się liczyć w walce o final four. W piątkowy wieczór tylko początek spotkania dawał Orłom nadzieję na nawiązanie równorzędnej walki. Niestety, brak ogrania i z pewnością brak wiary w zwycięstwo sprawiły, że młoda drużyna Ośrodka Wychowawczego w Rewalu nie zdołała stawić czoła Stoczniowcowi, ulegając mu wysoko 0:6. W ten sposób Stoczniowiec, zdobywając kolejne 3 punkty awansował na trzecią pozycję w tabeli.

 

Bramki:

Dzikie Orły: Zgierski D.

Stoczniowiec: Karbowiak A. x2, Berski M. x2, Karbowiak M., Czynsz D.

 

CIPR - Bizon 5:3

 

Bramki:

CIPR: Kwiatkowski Mikołaj x4, Bogusz K.

Bizon 1977: Jankowski K., Wlaźlak M.

 

Do pojedynku z Bizonem drużyna CIPR podeszła w piątkowy wieczór zbyt nonszalancko, co o mały włos nie skończyło się pierwszą stratą punktów. CIPR od samego początku bezowocnie oblegał bramkę przeciwnika, narażając się na niebezpieczne kontrataki. To właśnie po szybkich atakach padały wszystkie bramki dla zespołu z Cerkwicy. Największym zaskoczeniem dla kibiców był fakt, że jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania Bizon prowadził 3:2. Niestety, zbyt długa obrona wyniku rzadko kiedy przynosi efekty. Tak było i tym razem. Kilka składnych akcji Piotra Kinki i Kamila Bogusza w końcówce spotkania oraz niebywała skuteczność Mikołaja Kwiatkowskiego(4 bramki w meczu) przechyliły ostatecznie szalę zwycięstwa na korzyść CIPR-u.

Końcówka meczu pokazała, że nowa ekipa CIPR ma wielki potencjał i na pewno odegra ważną rolę w dalszej części rozgrywek Rewaligi.

 

Oldboje - Drink Team 2:3

 

Bramki:

Oldboje: Cepek K., Guster K.

Drink Team: Procek R., Wlaźlak T.

Żóta kartka: Goły Ł.

 

Drużyna Oldbojów to na pewno największe objawienie nowej edycji Rewaligi. Dwa pierwsze zwycięstwa w znakomitym stylu to zasługa odmłodzenia drużyny i nowej jakości, wniesionej przede wszystkim przez Krzysztofa Gustera i Michała Wojtowicza. Mecz z Drink Team'em, potencjalnym kandydatem do tytułu mistrzowskiego pokazał prawdziwą siłę, jaka tkwi w najstarszym wiekowo zespole Rewaligi. Cały mecz stał pod znakiem wielu pięknych zagrań ze strony obydwu drużyn oraz bardzo wyrównanej walki, czego odzwierciedleniem może być fakt, że przez większą część spotkania utrzymywał się wynik remisowy. Niestety niuanse zadecydowały o ostatecznym wyniku spotkania i stracie pierwszych punktów przez Oldbojów.  I pewnie żaden z kibiców nie miałby pretensji, gdyby mecz zakończył się remisem, lecz futbol nie jest sprawiedliwy, o czym najlepiej wiedzą kibice polskiej reprezentacji piłkarskiej (-:

 

Akwen Team - Muzeum 5:2

 

Bramki:

Akwen Team: Dąbrowski P., Serwoński K., Urbańczyk S., Drapik Dawid

Muzeum: Sułek Ł., Samulski P.

 

W ostatnim meczu wieczoru beniaminek spotkał się z mistrzem poprzedniej edycji Rewaligi. Akwen Team, pomimo dwóch porażek na początku rozgrywek nie stracił animuszu i pokazał się tym razem z najlepszej strony. Wysokie zwycięstwo 5:2 z Muzeum powinno wlać w beniaminka jeszcze więcej pewności siebie i determinacji w kolejnych meczach. Powinni wziąć to pod uwagę następni rywale Akwen Team'u. Jeśli zaś chodzi o Muzeum, to jedyną okolicznością usprawiedliwiającą kolejną niemoc tej drużyny może być fakt, że grała ona tym razem tylko jednym składem. Niemniej jednak trzecia porażka z rzędu i ostatnia pozycja w tabeli stawiają Muzeum Trzęsacz w roli największego rozczarowania 3. edycji Rewaligi.

 

 

Zestawienie wyników po 3. kolejkach

 

 

MIEJSCE

ZESPÓŁ

PUNKTY

MECZE

BRAMKI

BILANS BRAMKOWY

WYGRANE

REMISY

PRZEGRANE

STRZELONE

STRACONE

1

CIPR

9

3

0

0

25

7

18

2

DRINK TEAM

9

3

0

0

14

4

10

3

STOCZNIOWIEC

6

2

0

1

15

12

3

4

OLDBOJE

6

2

0

1

11

8

3

5

AKWEN TEAM

3

1

0

2

6

12

-6

6

DZIKIE ORŁY

3

1

0

2

7

23

-16

7

BIZON 1977

0

0

0

3

11

16

-5

8

MUZEUM

0

0

0

3

8

15

-7

 

 

  

Najskuteczniejsi strzelcy

 

1.

Kwiatkowski Mikołaj

CIPR

11

2.

Bogusz Kamil

CIPR

7

3.

Guster Krzysztof

Oldboje

6

 

Pełna statystyka strzelców bramek: kliknij