Drukuj

UKS Rewal - Badminton

 

ul. Szkolna 1, 72-344 Rewal
Sekcje: dzieci i młodzieży, seniorzy
Prezes: Bogusław Tuła
tel.: 603 092 116,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia sportowe:

UKS Rewal - Badminton fot. Robert Dajczak

Zajęcia rekreacyjne – dla osób pragnących miło spędzić czas, poznać podstawy posługiwania się lotką i rakietą,  „poruszać się” trochę w atmosferze sportowej rywalizacji.

Zajęcia sekcji sportowej – prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów – dla dzieci oraz zawodników z ambicjami udziału w sportowym życiu środowiska badmintonistów.
Miejsce zajęć: hala sportowa w Rewalu.
Terminy: środy o godz.18:00.
UKS zapewnia sprzęt (lotki, rakiety). Na zajęcia należy przynosić strój sportowy (buty halowe). Osoby zainteresowane uczestniczeniem w zajęciach proszone są o kontakt: Bogusław Tuła tel. 603 092 116.
Serdecznie zapraszamy wszystkich – jest to sport niezwykle uniwersalny, w którym każdy, niezależnie od formy sportowej, może znaleźć coś dla siebie. Gwarantujemy satysfakcję.

Badminton UKS Rewal - Krótkie ujęcia ukazujące sportowe oblicze popularnej gry. Warto zobaczyć!!!!!!! warto zagrać!!!!!! - zapraszamy do oglądnięcia filmu

  


Jeśli film się zacina - kliknij niebieski napis HD aby wyłączyć wysoką rozdzielczość


Dotychczasowe osiągnięcia:

W zajęciach systematycznie bierze udział 10 – 40 naszych mieszkańców, w tym 50% stanowią dzieci w wieku 4 - 15 lat.  Klub od początku istnienia organizuje amatorskie turnieje badmintona, zarówno dla mieszkańców gminy jak i ogólnopolskie. Na coroczne turnieje „Wiosenna Fala” i „Jesienna Bryza” przyjeżdża zwykle około 60 zawodników z całego kraju. 
Nasi zawodnicy biorą też udział w turniejach zewnętrznych.

W sporcie amatorskim osiągnęliśmy już bardzo dużo. Monika Mamińska, Krzysztof  Wolender i Tymoteusz Tuła startowali z powodzeniem w krajowych turniejach amatorskich, zarówno indywidualnie jak i w grze podwójnej, nierzadko wygrywając w swoich kategoriach wiekowych.

Trzech młodych zawodników brało udział w kilku turniejach rankingowych PZBad (w tym w jednym międzynarodowym w Warszawie).


fot. Bogusław Tuła

 

Obecnie klub realizuje program nauczania najmłodszych zawodników (4-8 lat).  

Podsumowując dotychczasową działalność klubu należy stwierdzić, że  UKS „Rewal”  wykonuje swoje zadania statutowe, przyczyniając się do wszechstronnego rozwoju członków klubu – mieszkańców naszej gminy. Coraz szersze kontakty z krajowym środowiskiem zawodników badmintona wpływają między innymi na promocję Gminy Rewal jako samorządu dbającego o rozwój fizyczny swoich mieszkańców oraz umiejącego prawidłowo i wielofunkcyjnie wykorzystać posiadane wspaniałe zaplecze sportowe.

Plan zajęć sekcji badmintona UKS „Rewal” w 2016 r.

Wszystkie zajęcia odbywają się na hali sportowej w Rewalu, w czasie roku szkolnego (poza feriami, świętami i wakacjami)

  1. Treningi grupy dzieci – środy 18:00-19:30.
  2. Zajęcia I grupy dorosłych – środy 18:00-19:30.
  3. Zajęcia II grupy dorosłych – środy 19:00-20:30.

Planowane turnieje:

  1. Dziecięcy turniej międzyszkolny – maj 2016.
  2. Ogólnopolski turniej „Wiosenna Fala” – czerwiec 2016.
  3. Ogólnopolski turniej „Jesienna Bryza” – październik 2016.
  4.  Turniej „Mikołaj z badmintonem” – grudzień 2016.Bogusław Tuła