Drukuj

Zwierzęta - Pies na plaży

Pies który znajduje się na plaży powinien być na smyczy, a w przypadku dużych ras konieczny jest także kaganiec. Zawsze zapewnijmy dostęp do świeżej wody pitnej i cienia. Podczas kilkugodzinnego pobytu na plaży powinniśmy mieć ze sobą od 2 do 4 litrów wody przeznaczonej dla naszego psa. Zbyt długie przebywanie psa na słońcu może prowadzić do udaru, zaburzeń układu krążenie i układu oddechowego a kąpiele w słonej wodzie u niektórych psów mogą wywoływać alergie.

Do udaru cieplnego dochodzi, kiedy mechanizmy regulacyjne nie są w stanie utrzymać temperatury normalnych granicach. Pies nie ma gruczołów potowych tak jak człowiek, dlatego tez podczas upałów stroszy sierść i zieje, co ma na celu wymianę ciepłego powietrza z wnętrza ciała na chłodniejsze z zewnątrz. Jeżeli nasz pies lubi pływać często zabierajmy go do wody ale starajmy się aby nagrzany pies do niej nie wskakiwał a raczej był do niej stopniowo wprowadzany. U psów podobnie jak u ludzi może wystąpić szok termiczny. Jeśli pies ma temperaturę powyżej 41 stopni należy jak najszybciej udać się z nim do weterynarza. Podczas transportu starajmy się obniżyć temperaturę ciała psa. Zwilżaj język , dziąsła i nos psa chłodną wodą.

Opiekunowie zobowiązani są również sprzątać po swoich pupilach. Przypominamy, że odchody zwierzęce są niebezpieczne dla ludzi. Mogą wywoływać wiele chorób bakteryjnych lub pasożytniczych. Na zarażenie narażone są głównie dzieci - to one mają najczęściej kontakt z odchodami zwierząt.

Zanim zabierzemy psa na plażę dobrze się zastanówmy, dla nas plażowanie w słońcu to przyjemność, dla naszego zwierzaka niekoniecznie. Zamiast leżakowania z psem w pełnym słońcu polecamy ranne i wieczorne spacery brzegiem morza.

 

ZEJŚCIA PLAŻOWE WRAZ ZE STREFAMI DLA ZWIERZĄT OBOWIĄZUJĄCE OD 01 CZERWCA DO 30 WRZEŚNIA

 

  • POGORZELICA – zjazd techniczny - zejście nr 1 - kierunek marszu z psem 200 m na wschód;

  • POGORZELICA - ul. Morska - zejście nr 2 - kierunek marszu z psem 300 m na wschód;

  • NIECHORZE - ul. Klifowa - zejście nr 18 - kierunek marszu z psem 300 m na zachód;

  • REWAL - ul. Klifowa - zejście nr 20 - kierunek marszu z psem 100 m na wschód;

  • REWAL - ul. Szczecińska - zejście nr 26 - kierunek marszu z psem 100 m na zachód;

  • TRZĘSACZ - ul. Klifowa - zejście nr 27 - kierunek marszu z psem 100 m na wschód;

  • TRZĘSACZ - ul. Kamieńska - zejście nr 28 - kierunek marszu z psem 200 m na zachód;

  • PUSTKOWO - ul. Bałtycka - zejście nr 31 - kierunek marszu z psem 100 m na zachód;

  • POBIEROWO - ul. Graniczna - zejście nr 32 - kierunek marszu z psem 100 m na wschód;

  • POBIEROWO - ul. Ciechanowska - zejście nr 43 - kierunek marszu z psem 300 m na zachód;