Print

UKS Rewal - Badminton

 

ul. Szkolna 1, 72-344 Rewal
Sekcje: dzieci i młodzieży, seniorzy
Prezes: Bogusław Tuła
tel.: 603 092 116,
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zajęcia sportowe:

UKS Rewal - Badminton fot. Robert DajczakZajęcia rekreacyjne – dla osób pragnących miło spędzić czas, poznać podstawy posługiwania się lotką i rakietą,  „poruszać się” trochę w atmosferze sportowej rywalizacji.

Zajęcia sekcji sportowej – prowadzone przez trenera klasy mistrzowskiej, Pana Mariana Steltera – dla zawodników z ambicjami udziału w sportowym życiu środowiska badmintonistów.

Miejsce zajęć: hala sportowa w Rewalu.
Terminy: poniedziałki, środy i piątki o godz.19:00.
UKS zapewnia sprzęt (lotki, rakiety). Na zajęcia należy przynosić strój sportowy (buty halowe). Osoby zainteresowane uczestniczeniem w zajęciach proszone są o kontakt: Bogusław Tuła tel. 603 092 116 lub 91 3862759.

Serdecznie zapraszamy wszystkich – jest to sport niezwykle uniwersalny, w którym każdy, niezależnie od formy sportowej, może znaleźć coś dla siebie. Gwarantujemy satysfakcję.

Badminton UKS Rewal - Krótkie ujęcia ukazujące sportowe oblicze popularnej gry. Warto zobaczyć!!!!!!! warto zagrać!!!!!! - zapraszamy do oglądnięcia filmu

 

 


Jeśli film się zacina - kliknij niebieski napis HD aby wyłączyć wysoką rozdzielczość


Dotychczasowe osiągnięcia:

W zajęciach systematycznie bierze udział 10 – 30 naszych mieszkańców, w tym 50% stanowią dzieci w wieku 6 - 15 lat.  Klub od początku istnienia organizuje amatorskie turnieje badmintona, zarówno dla mieszkańców gminy (w ramach  Rewalandii), jak i ogólnopolskie. Na turnieju „Majówka z Badmintonem 2009” gościliśmy 65 zawodników z całego kraju.
Nasi zawodnicy biorą też udział w turniejach zewnętrznych.

 W sporcie amatorskim osiągnęliśmy już bardzo dużo. Monika Mamińska i Krzysztof  Wolender startują z powodzeniem w krajowych turniejach amatorskich, zarówno indywidualnie jak i w grze podwójnej, nierzadko wygrywając w swoich kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze wypadają też nasze dzieci biorące udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego czy Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży.


fot. Bogusław Tuła

 

Trzech naszych młodych zawodników: Janek Dejnakowski, Szymon Popiołek i Tymek Tuła, po uzyskaniu licencji zawodniczej PZBad, stawia pierwsze kroki w badmintonie wyczynowym. Chłopcy byli już na kilku turniejach rankingowych PZBad (w tym na jednym międzynarodowym w Warszawie).

Podsumowując trzyletnią działalność klubu należy stwierdzić, że  UKS „Rewal”  realizuje swoje zadania statutowe, przyczyniając się do wszechstronnego rozwoju członków klubu – mieszkańców naszej gminy. Coraz szersze kontakty z krajowym środowiskiem zawodników badmintona wpływają między innymi na promocję Gminy Rewal jako samorządu dbającego o rozwój fizyczny swoich mieszkańców oraz umiejącego prawidłowo i wielofunkcyjnie wykorzystać posiadane wspaniałe zaplecze sportowe.Bogusław Tuła