Print

Aktywnie w Gminie Rewal

Nastała długo wyczekiwana wiosna, kiedy ciepłe dni dodają energii.  To czas aktywnego wypoczynku, rodzinnych wycieczek i wspólnie spędzany beztroski czas. Z myślą o sportowcach i turystach ceniących sobie aktywną formę spędzania urlopów Gmina Rewal przygotowała szereg atrakcji na nadchodzący sezon.

Zintegrowana sieć wypożyczalni rowerów Rewal Bike System powstała z myślą o amatorach dwóch kółek, ceniących mobilność i niezależność. W Pobierowie, Rewalu i Niechorzu zostały oddane do użytku wypożyczalnie rowerów, połączone ze sobą on-line za pomocą innowacyjnego systemu komputerowego. Błyskawiczna obsługa, zapłata tylko za rzeczywisty czas korzystania z rowerów, mobilny serwis i bezpłatna pomoc w przypadku awarii to udogodnienia, których nie zapewnią żadne inne wypożyczalnie. Najistotniejszym jednak atutem zintegrowanych wypożyczalni Rewal Bike System jest możliwość zwrotu roweru w dowolnym punkcie sieci, bez potrzeby powrotu do miejsca wypożyczenia. Szczegóły www.rewal.pl

Pobierowo przygotowało ofertę dla osób spędzających czas z wysoką adrenaliną. Park Linowy usytuowany tuż przy morzu, u zbiegu ulic Moniuszki i Grunwaldzkiej oferuje śmiałkom trzy trasy do pokonania, o różnym stopniu trudności, składających się od 14 do 20 przeszkód m.in. takich jak: skok indiański, tunel siatkowy, ściankę wspinaczkową czy skok kaskadowy. (www.park-pobierowo.pl)

Na odcinku klifowego wybrzeża pomiędzy Trzęsaczem a Rewalem zlokalizowane jest tzw. statowisko do latania na paralotni. Piętnastometrowa skarpa jest doskonałym miejscem do uprawiania tego sportu. Paralotniarstwem można się zainteresować już na miejscu, gdyż możliwe są loty widokowe z instruktorem bez uprzedniego szkolenia. Informacje pod nr tel 609 981 292.

Pogorzelica to prawdziwy rajd dla miłośników leśnych wędrówek oraz osób uprawiających nordic walking, Kolejna atrakcja jest dla osób o mocnych nerwach. Taką adrenalinę można przeżyć w parku linowym Revolta na ul. Wojska Polskiego, gdzie do pokonania są trasy urozmaicone, dzięki pagórkowatemu terenowi, posiadają dużo zjazdów tyrolskich, w tym najdłuższy 50 m.W nowopowstałym miejscu jest możliwość zorganizowania także imprez okolicznościowych.

Nowoczesne zaplecze sportowo – rekreacyjne w gminie Rewal słynne jest już w całej Polsce. hale sportowe, boiska, korty ze sztuczną nawierzchnią, parki skatingowe oraz kompleksy sportowe i stadiony w Niechorzu, Rewalu i Pobierowie, czynne przez cały rok i przyciągają sportowców i turystów z zagranicy.